הסיפור מתחיל ב 1998 כאשר בנג’ו ודורון החלו להעמיק את ידיעותיהם בנושא היין, האחד בטעימות והכרת היין בארץ ובעולם והשני בתהליכי גידול הגפן ויצור היין.

בשנת 1999, תוך שיחה על בקבוק יין, החליטו דורון ובנג’ו, חברים טרם שירותם הצבאי, לפתח תחביב – ייצור יין.

ההתחלה הייתה בחדר קטן מעל לביתו של דורון במושב גינתון. היינות הראשונים יוצרו מענבי הקברנה והמרלו מכרמי יוסף והדבוקי מחברון. היינות נעשו תוך ניסוי וטעיה וההנאה מהעשייה היתה מרובה יותר מהציפיה ליין איכותי. התוצאות והתגובות ליינות הראשונים היו מפתיעות לטובה, ודחפו את שני השותפים להרחבת הידע וגיוון מקורות הענבים והציוד.

בשנת 1999 השתלם דורון בלימודי ייננות ביקב שורק והשתתף בקורס המשך במכון התקנים. בנג’ו התמחה בטעימות היין ובהכרת היין כמוצר מוגמר בארץ ובעולם, ולקח על עצמו את תחום השיווק. ביחד ייצרו מדי שנה כ-2500 בקבוקי יין. לימים, טל, אחיו הצעיר של בנג’ו, חבר ליקב והחל מתפעל את הצד הניהולי וקשרי החוץ של היקב.

בשנת 2003, לאחר שנוכחו לדעת שהם יכולים לייצר יין איכותי וייחודי, שיפצו מבנה נפרד בחצר ביתו של דורון במושב גינתון, והחלו לייצר כ-5000 בקבוקים לשנה.

היינות הראשונים יוצרו מענבים מסוג קברנה סוביניון, מרלו ושירז. הענבים היו מכרמים בכרמי יוסף, בן זימרה וגבעת ישעיהו, והייצור נעשה תוך שמירה על הייחוד של כל אזור ואזור. עם השנים ניסו דרכים נוספות , כמו שילוב של זני ענבים נוספים, ערוב בין זנים שונים ואף חיבור של זני ענבים זהים מכרמים שונים.

כיום היקב מייצר 5000 בקבוקים מדי שנה, בעיקר מזני הענבים קברנה, מרלו, שירז, פטיט סירה. התמחות היקב בשנים האחרונות, היא ממסך (בלנד) ייחודי המיוצר מארבעה זני ענבים שונים. הענבים הנבחרים בקפידה,  נבצרים מכרמי תובל, כרמי הר ברכה ומהכרמים בספסופה.  היין מיושן במשך כ-20 חודשים בנפרד. בדרך הזו היין מתפתח ומשתבח בדרכו הייחודית והטבעית ללא הפרעה, בסוף התהליך ולאחר טעימת החביות נוצר הממסך (הבלנד). התוצאה המתקבלת הינה שונה וייחודית לכל שנה.

בשנה האחרונה נוספו שני יינות לבנים, האחד מיוצר מענבי שרדונה והשני יין גוורצטרמינר יבש.

גולת הכותרת היא סדרת קברנה רזרב המיוצר רק בשנים מובחרות. היין נוצר מענבים שמקורם בכרמים שונים כדוגמת הר ברכה וספסופה.